Albania
This article was added by the user . TheWorldNews is not responsible for the content of the platform.

BILD: Skandaloze, Lewandowskit iu vodh Topi i Artë!

Gazeta e madhe gjermane, BILD e ka quajtur skandaloze shpalljen e Messit si “Lojtari i Vitit” në botë.

Në lajmin e BILD thuhet se Lewandowksi ishte larg më meritori per ketë çmim dhe se atij iu vodh “Topi i Artë”.

Messi ka fituar Topin e shtatë të Artë në ceremoninë e mbajtur sot në Paris.

Messi është bërë edhe lojtari më i moshuar që ka marrë çmimin prestixhioz me 34 vite mbi supe.