Albania
This article was added by the user Anna. TheWorldNews is not responsible for the content of the platform.

Brozovic po neglizhon bisedimet për rinovim me Interin

Mesfushori i Interit, Marcelo Brozovic po vazhdon të vonojë bisedimet për kontratën me klubin, të cilët tani janë të gatshëm të presin vetëm deri në fund të vitit 2021.

Kjo vjen nga La Gazzetta dello Sport sot, e cila pretendon se Brozovic ka shtyrë edhe një herë bisedimet për një marrëveshje të re,përcjell ORAinfo.

Një takim supozohej të ndodhte të enjten, por nuk ndodhi dhe kjo është arsyeja pse nuk ka ende negociata të hollësishme ose mirëkuptim rreth situatës.

Interi as nuk e di sa dëshiron lojtari dhe kjo po shkakton probleme. Interi vazhdon të bëjë presion për bisedime në lidhje me rinovimin, pasi ata nuk kanë pse të kenë probleme në të ardhmen pasi Brozovic shihet si një pjesë kryesore e projektit të Simone Inzaghi.

Ndërsa klubi është i interesuar për marrëveshjen, ata mund të ndryshojnë qëndrim deri në fund të vitit 2021. Nëse Brozovic vazhdon të vonojë bisedimet, Nerazzurri do të braktisë vijën e fshehtësisë dhe do t’i bëjë gjërat më publike e ngjashme me atë që bëri Fiorentina me Dusan Vlahovic./ORAinfo/