Albania

Cristiano Ronaldo shpenzon mijëra paund për transportin e banjos së akullit

Sulmuesi 36-vjeçar i Manchester United ka shpenzuar mijëra paund për të transportuar nga Italia për në Angli banjon e akullit e cila ka vlerën e 50.000 paund.

Kjo pajisje mund të aplikohet deri në -200 gradë celcius për të ndihmuar në trajtimin dhe rehabilitimin e indeve.

Qëndrimi në këtë pajisje është e rekomanduar të aplikohet për një maksimum prej 5 minutash, tejkalimi i këtij harku kohor mund të përbëjë rrezik serioz për shëndetin.

Por ekspertët e këtij trajtimi besojnë se ky trajtim rrit qarkullimin e gjakut dhe përmirëson sistemin imunitar. Mendohet gjithashtu se ulë lodhjen dhe shëron plagët më shpejtë.

Këtë krioterapi me banjë të ftohtë Ronaldo e ka aplikuar për herë të parë në vitin 2013 kur luante për Real Madrid.

o.j/dita

Football news:

Timeline of Koeman's torment: terrible results, clashes with Laporta, fan attacks and dismissal. Now Barcelona wants Xavi
Salihamidzic about 0:5 with Borussia: Collective turbidity in Bavaria, which we cannot explain
Barcelona wants to appoint Xavi after Koeman's resignation
💣 ÂБарсеĞона увоĞиĞĞ° Кумана
Barcelona will announce Koeman's resignation in the near future
Barcelona bosses will meet tonight to discuss Koeman's future (Cope)
Inter coach about 2-0 with Empoli: It's a pity Lautaro didn't score, but he saves goals for the next matches