Albania

FFK thërret konferencë për shtyp, a do shkarkohet Bernard Challandes?

Dje, Kombëtarja e Kosovës pësoi disfatë në shtëpi nga Kombëtarja e Gjeorgjisë.

Humbja ishte e papranueshme për të gjithë, mirëpo edhe jo për përzgjedhësin Bernard Challandes, që nuk pranoi të jepte dorëheqjen, duke thënë se është i fokusuar te Liga e Kombeve, shkruan lajmi.net.

“Për mua nuk është problem rënditja, ishte një grup mjaft i vështirë, për mua ishte e mundur për të pasur më shumë pikë, pozicioni nuk është problem për mua, por të përmirësosh atë që nuk është në rregull. Jam mirë me këtë ekip, jam trajner. E di që duhen rezultate këtë herë nuk kemi rezultate, por natyrisht nuk do të jetë e lehtë për mua në të ardhmen, e mendoj të nesërmen si trajner, e bëj punën time, jap makimumin dhe pastaj është vendim i Federatës jo i imi”, tha ai pas ndeshjes.

Por, mesa duket ndeshja ndaj Gjeorgjisë mund të jetë e fundit për teknikun zviceran në krye te Kosovës.

Federata e Futbollit të Kosovës ka njoftuar për një konferencë për shtyp në ora 13:00, ku nuk janë dhënë detaje të tjera.

“Ju njoftojmë se sot (më 13/10/2021) në orën 13:00 në selinë e FFK-së do të mbahet konferencë për media”, shkruhet në komunikatë.

Mbetet të shihet nëse do shkarkohet Challandes dhe pastaj të mësohet kush do jetë pasuesi.

Football news:

A homophobic tweet was published on behalf of Shomurodov. Roma stated that the account is fake
Neymar on the words about the 2022 World Cup: I was misunderstood. I go out to every match as if he is the last
Lautaro has extended his contract with Inter until June 2026. There are no compensation now
Pochettino on Messi: Guardiola said he can play in any position. He has an exceptional ability to be anywhere on the pitch
Xavi wants Barcelona to sign a fast defender. Cunde from Seville is an ideal option
The owner of Sparta is close to acquiring a 27% stake in West Ham. Later, he will be able to completely buy out the club
Mauricio Pochettino: Messi is the best player in the world with an exceptional understanding of the game