Albania

FOTO: Atentati te “Komuna e Parisit” në kryeqytet, ky është 22-vjeçari që u plagos mbrëmjen e djeshme. Ja si është gjendja e tij shëndetësore

Komuna e Parisit në Tiranë u trondit mbrëmjen e djeshme nga krismat e armës.

Nga të shtënat mbeti i plagosur 22-vjeçari Redi Balla.

Më poshtë shihen fotot e të plagosurit.

Mësohet se ai është gjetur i plagosur me një plumb në këmbë në makinën e tij dhe nuk dihet nëse autori ka qenë në të njëjtën makinë.

Kanë qenë banorët e zonës, të cilët kanë raportuar për të shtëna armësh dhe më pas policia ka shkuar në vendin e ngjarjes.

Raportohet se i plagosuri iu nënshtrua operacionit për të hequr plumbin, ndërsa është jashtë rrezikut për jetën.

Ende nuk janë qartësuar shkaqet e ngjarjes.

j.l./ dita

Football news:

Coach Angera about 1:2 with PSG: I support VAR, he corrects 70-80% of mistakes. But it's bad when you're in these 20%
Real Madrid is ready to pay Pogba 14 million euros a year, Manchester United - 20 million. The midfielder can leave the English club in the summer for free
Pochettino on 2:1 with Angers: Mbappe decides the outcome when PSG needs it
And to show what a donkey kick is in football? 50 Years ago in England they scored the best goal of the season
Sulscher on Ferguson's words about Ronaldo: We all want to see Cristiano on the pitch because of his uniqueness. But he can't play in every match
Pep on the requirement to stay on top: People judge me not by trophies, but by what will happen tomorrow
Joan Laporta: The Super League is alive, it will replace the Champions League. Juve, Real Madrid and Barcelona continue to win in the courts