Albania

Gashi nga Dibra: Na besoni njëherë në këto zgjedhje, pas 4 vitesh nëse zhgenjeheni mos na votoni

Koalicioni Aleanca për Shqiptarët dhe Alternativa, sonte ka qëndruar në qytetin e Dibrës. Të pranishëm ishin dy kreret e koalicionit Afrim Gashi dhe Ziadin Sela. Kërkuan mbështetje për të sjellë ndryshimin në Maqedoninë e Veriut.

“E provuam me një subjekt politik, na dështoi puna. Na besoni njëherë. Na besoni njëherë në këto zgjedhje e ta shohim pas 4 viteve nëse zhgënjeheni mos na votoni asnjëherë. Por kësaj here ju lutem votojeni këtë koalicion të bashkuar shqiptar. Hajdeni të bëhemi bashkë. Ne u bëmë bashkë, ju presim edhe juve të bëheni bashkë ta dëshmojmë fuqinë bashkë t’i fitojmë komunat shqiptare, kështu do ta bëjmë edhe qeverinë shumë shpejtë, dhe jam i bindur se pastaj ndryshimi i madh te shqiptarët do të vjen”, tha kryetari i Alternativës, Afrim Gashi./Tv21

Football news:

Koeman will not be fired because of the defeat by Real Madrid. The future of the Barca coach depends on the matches with Rayo, Alaves and Dynamo Kiev
Real Madrid are masters of adaptations (and Modric is their king). Barcelona are hostages of Koeman's ideas (well, enough canopies already!)
Junior Marketing manager vacancy in the Creative Studio
Ruediger is in talks with Man City, PSG, Juventus and Tottenham
Manchester United's chaotic pressure failed. And Firmino is the main hero of the defeat from those who are not called Mo Salah
Bergomi about the draw in the Inter - Juventus match: With Lukaku, Inter would have won 3-0
Klopp won the 200th match in charge of Liverpool - the fastest in the history of the club