Albania
This article was added by the user . TheWorldNews is not responsible for the content of the platform.

Java nis me shi dhe reshje bore, temperaturat ulen deri në -2 gradë

Vranësira, shira dhe reshje dëbore mbizotërojë motin në vendin tonë duke filluar nga orët e para të ditës, ku më të konsiderueshme reshjet do jenë në veri dhe qendër duke bërë që herë pas here reshjet të jenë në formë rrebeshi.

Sipas MeteoAlb, pasditja sjellë përmirësim të kushteve atmosferike duke bërë që të ketë intervale me kthjellime. Edhe nata vijon në zonat malore me prezencë të pakët të reshjeve të dëborës.

Temperaturat e ajrit ulen gjatë mëngjesit dhe mesditës duke bërë që minimumi dhe maksimumi të luhaten nga -2°C deri në 14 °C.

Era do të fryjë mbetet e fortë në tokë dhe në det duke arritur shpejtësi 55 km/h nga drejtimi Jugor duke krijuar në brigjet detare dallgë deri në 5 ballë.

j.l./ dita