Albania

“Katar 2022”, Kosova humbet kundër Gjeorgjisë

PRISHTINË, 12 tetor/ATSH/ Kosova ka dominuar ndeshjen e fundit zyrtare në “Fadil Vokrri” kundër Gjeorgjisë por në fund ka humbur.

Kombëtarja e Kosovës ka humbur me rezultat 2-1 kundër Gjeorgjisë, në ndeshjen e fundit zyrtare për sivjet në kualifikime për “Katar 2022”.

Qysh në fillim të ndeshjes ishte Aro Muriç që bëri një gabim amatoresk të cilin e shfrytëzoi për mrekulli Okriashvili për ta kaluar Gjeorgjinë në epërsi.

Goli erdhi në minutën e 11-të të ndeshjes.

Kosova do ta kërkonte golin e barazimit i cili do të vinte në minutën e 45-të të ndeshjes. Milot Rashica u pengua në zonë të rreptësisë për t’u akorduar penallti për Kosovën, të cilën në gol e shndërron Vedat Muriqi.

Pjesa e dytë filloi shumë më mirë për Kosovën, për që mungonin aksionet dhe finalizimet për të shënuar gol.

Gjeorgjia vazhdimisht dilte përpara me kundërsulme dhe do të arrinte te goli në minutën e 82-të të ndeshjes.

Pas një krosimi të Azarov, Betim Fazliji harroi pas Davitshilin, i cili shënoi golin e epërsisë dhe të fitores për Gjeorgjinë.

Pas kësaj humbje, Kosova përfundon në vendin e fundit në grupin B me 4 pikë derisa Gjerogjia është në vendin e katër me 4 pikë.

Në vendin e parë është Suedia, të cilët fituan sonte kundër Greqisë.

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.

Football news:

Jurgen Klopp: Salah is top, who is better than him? There is no need to talk about the dominance of Messi and Ronaldo, but now Mohamed is the best
Gary Lineker: Trent Alexander-Arnold's passes are absolutely epic. He will play a huge role in the progress of the England national team
Salah scored 10 goals and gave 4 assists in 10 matches this season
Koeman on Pedri's contract: I don't set the compensation. It is important to keep the best players in the club
The players of the Danish national team held a pool party at the hotel with the participation of half-naked girls on the eve of the match with Moldova
Mourinho drank whiskey with McGregor in Rome and presented him with a Roma T-shirt with the 10th number. Conor called the coach a legend
Mane scored the 100th goal in the Premier League. He is the third player in history to reach this mark without a penalty