Albania

Mickoski: LSDM nuk ka koalicion, të gjithë kanë kandidatët e vet, ne jemi një hap përpara dhe mbështesim kandidatët e ASH-AAA

Sonte në debate zgjedhore në TV21 i ftuar është kryetari i VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski. Dskutohet për zgjedhjet lokale. Mickoski thotë se LSDM-ja në këto zgjedhje nuk ka koalicion me asnjë parti politike, pasi që siç thotë ai, të gjithë kanë kandidatë të vet.

“Unë mendoj se LSDM nuk ka koalicion, ata kanë koalicion të nivelit qendror, nuk ka koalicion as me Lëvizjen Besa, as me PDSH-në e as me BDI-në kur bëhet fjalë për këto zgjedhje, në zgjedhjet për kryetar komunash, në Tetovë edhe LSDM-ja ka kandidat, Teuta Arifi nga BDI, Sadi Bexheti nga PDSH dhe Bilall Kasami nga Besa. Situatë e njëjtë është edhe në Strugë. Dua të them se atje nuk ka asnjë mbështetje formale”, tha kryetari i VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski në TV21.

Football news:

Salah scored 10 goals and gave 4 assists in 10 matches this season
Koeman on Pedri's contract: I don't set the compensation. It is important to keep the best players in the club
The players of the Danish national team held a pool party at the hotel with the participation of half-naked girls on the eve of the match with Moldova
Mourinho drank whiskey with McGregor in Rome and presented him with a Roma T-shirt with the 10th number. Conor called the coach a legend
Mane scored the 100th goal in the Premier League. He is the third player in history to reach this mark without a penalty
Koeman about the future: I'm used to people talking about it. I will not concentrate on emotions. I will do everything for Barca
Dani Alves on Messi and Neymar: Barcelona has lost more than just players. It was necessary to do everything to save them