TIRANË, 11 tetor/ATSH/- Shërbimi Meteorologjik Ushtarak bën të ditur se për ditën e hënë moti do të nisë i vranët. Prej orëve të mesditës parashikohen intervale të shkurtra kthjellimi.

Në orët e para pas mesnatës do të ketë reshje shiu në të gjithë vendin. Prej orëve të paradites reshjet humbin intensitet dhe bëhen më lokale. Në veriperëndim parashikohen shtrëngata lokale.

Era do të fryjë me drejtim veriperëndim 1-8m/sek. Ndërsa në bregdet do të jetë e vrullshme duke sjellë valëzim të forcës 4.

Temperaturat parashikohen:

QYTETET Temperaturat në °C Sigla
Shkodër 12/18 re diell shi
Kukës 7/14 re diell shi
Lezhë 13/17 re diell shi
Dibër 6/13 re diell shi
Durrës 14/20 re diell shi
Tiranë 14/20 re diell shi
Elbasan 13/19 re diell shi
Berat 13/20 re diell shi
Vlorë 15/21 re diell shi
Korcë 9/16 re diell shi
Gjirokastër 13/17 re diell shi
Sarandë 13/20 re diell shi

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.