Albania
This article was added by the user Anna. TheWorldNews is not responsible for the content of the platform.

PD kërkon Vetting për politikanët, amendamentet dorëzohen në Kuvend

Partia Demokratike ka mbledhur ditën e sotme grupin e saj parlamentar në selinë blu për të diskutuar në lidhje me Reformën Territoriale, Reformën Zgjedhore dhe ndryshimet kushtetuese.

Mësohet se PD-ja më në krye Lulzim Bashën ka vendosur që të kërkojë sërish që politikanët t’i nënshtrohen procesit të Vettingut njësoj si strukturat e drejtësisë.

Të mërkurën në Kuvend, Partia Demokratike do të propozojë amendamente për ndryshime kushtetuese, Reformës territoriale dhe asaj zgjedhore.

Kërkesa për Vettingun e politikanëve do të dorëzohet gjithashtu të mërkurën në Kuvendin e Shqipërisë.

j.l./ dita