Albania

Sulmet e Bashës ndaj deputetit socalialist, Rama: Mos imito Berishën, dukesh si personazhi i “Qajtores”

Kryeministri Edi Rama duket se nuk e ka lënë që të kalojë ofendimet dhe akuzat e kryedemokratit Lulzim Basha ndaj deputetit të Partisë Socialiste, Eduart Shalsit.

Në fjalën e tij, nga Foltorja e Kuvendit, Rama tha se me thirrjet dhe akuzat, Basha po kërkonte që t’i ngjasonte paraardhësit të tij, liderit historik të Partisë Demokratike, Sali Berishës.

Së pari një shprehje keqardhje për atë lokorenë në vend të mirëmëngjesit pas ardhjes i fundit këtu zoti Lulëzim. Ta kam dhënë publikisht dhe personalisht. Mos imito atë të Foltores, sepse origjinali është më i besueshëm se kopja. E sa më shumë klith ai si personazhi i Foltores, dukesh si personazhi i Qajtores. Një burrë që vë kujën me fjalë që si prind i thua fëmijëve se nuk përdoren. Është një burrë në pikë të hallit megjithatë hallin që ke, sado që ta qajmë nuk e zgjidhim dot”, tha Rama.

j.l./ dita

Football news:

Inter confirmed that they have extended the contract with Lautaro until June 2026. Salary - 6 million euros a year, excluding bonuses
Javi about Barca: I'm focused on working at Al-Sadd. I can't say anything else
Pochettino on Tuchel's words about PSG: Education and respect are embedded in my culture. I will not share my opinion about his feelings
The prodigy from Denmark was wanted by all the top clubs, but his fate is a tragedy. He finished his career at 19 (after Ajax and Chelsea), and died at 32
Good luck in the future. Hugs, mister. Pique, Pedri and Busquets said goodbye to Koeman
Messi has a muscle injury. Tomorrow it will be known whether he will play with Lille
Mauricio Pochettino: I had problems when I said Messi should take the Golden Ball. Neymar and Mbappe asked why they didn't