Albania
This article was added by the user Anna. TheWorldNews is not responsible for the content of the platform.

Talenti holandez me një këmbë në San Siro

Ka muaj që e kërkon: Talenti holandez me një këmbë në San Siro.

Për Paolo Maldinin dhe drejtuesit e skuadrës së Milan është jetike sigurimi i një emri të madh në repartin e mesfushës për vitet e ardhshme.

Interesimi i madh i Milanit për shërbimet e Noa Lang tashmë nuk është një sekret.

Mirëpo talenti holandez është një ‘kafshatë’ e vështirë për tu kapërdirë nga Rossonerët, kjo për faktin të kushteve ekonomike të vendosura nga Club Brugge.

Talenti i lindur në vitit 1999 i rritur tek skuadra e Ajax dhe me një kontratë deri në 2025 Milan duket e detyruar për tju nënshtruar kërkesave të gjigantit belg.