Albania

Transferi i ri do t’i nënshtrohet testeve mjekësore të Milano nesër

Antonio Mirante tani është vetëm një hap larg AC Milan, i cili vendosi të bëjë një lëvizje për veteranin si rezultat i dëmtimit të Mike Maignan.

Testet mjekësore janë planifikuar për nesër.

Sipas Gianluca Di Marzio, Rossonerët kanë arritur një marrëveshje me Mirante dhe testet mjekësore do të zhvillohen nesër, përcjell ORAinfo.

Ai do të nënshkruajë kontratën e tij pasdite dhe më pas do të zyrtarizohet nga klubi.

Daniele Longo gjithashtu konfirmoi lajmin, duke shtuar se portieri do të nënshkruajë një kontratë njëvjeçare me Milanin.

MilanNeës sugjeroi sot më herët se do të jetë një marrëveshje një vjeçare me një opsion për një vit tjetër, kështu që ne do të duhet të presim dhe të shohim për këtë.

Është e qartë se Rossonerët kanë lëvizur shumë shpejt në këtë çështje dhe ndoshta Mirante mund të bëjë debutimin e tij shumë shpejt. Ndoshta jo tashmë të shtunën, por nuk është e pamundur. /ORAinfo/

Football news:

Gary Lineker: I don't understand why Lacazette doesn't play anymore. Probably there must be a reason, but I don't see it
Infantino about the World Cup every 2 years: The pros are obvious. When it was decided to hold it once every 4 years, there were 40 teams, and now 211
Arteta on 2-2 with Crystal Palace: Arsenal dominated at the beginning, but lost control of the game
Ben Foster: Being a goalkeeper, you think: Lord, don't let Salah get through. He is one of the best players in the world at the moment
Neville about Manchester United: Ask Sulscher in a personal conversation if he would like to return last year's squad, and he will say yes
Pique organized the Balloon World Cup. It's simple: you can't drop 🎈 on the floor. Although who said just?!
Lacazette on the goal in the 95th minute: Arsenal showed character. I have to work to get time